Blogy - Pavel Lukeš

Pavel Lukeš

Co má Facebook proti šmoulování?

Jedna z komerčních televizí o víkendu odvysílala film Sociální síť o vzniku Facebooku. O důvod víc podělit se o čerstvou zkušenost, jak tato síť, díky níž se Mark Zuckerberg zařadil mezi nejbohatší lidi světa, funguje.

Pavel Lukeš

Jak se zbavit myší v restauraci a jak těch v médiích?

Na začátku bylo myší hovínko v budově, kde sídlilo jednoho lahůdkářství. Teď už jsou z něj zástupy hlodavců prohánějících se českými médii. A nic na ně nezabírá. Někteří novináři si je totiž hýčkají.

Pavel Lukeš

Amazon. V Německu skandály opředený, u nás „sexy zaměstnavatel“

Rozhodnutí brněnských zastupitelů odmítnout návrhy internetového obchodu Amazon, který měl v úmyslu postavit na okraji města svůj sklad, se prezidentovi Zemanovi jeví jako „pitomost“. Prvoplánově nepochybně ano. Avšak viděno v širším kontextu a v souvislostech to tak populisticky jednoznačné není. A navíc Amazon není až tak „sexy zaměstnavatel“, byť se jím na první pohled může zdát.

Pavel Lukeš

Copak dalšího zařídí česká pobočka „věčné dvojky“?

Původně jsem si dnes chtěl zablogovat o tom, jak česká pobočka PepsiCo zařídila, aby zajíc kálel na Santu a omluvit se svým dětem, že jsem jim lhal, pokud jde o Ježíška. Když jsem se ale podíval na oficiální facebookové stránky PepsiCo pro ČR a SR, zjistil jsem, že skutečnost je mnohem horší.